050-5589821

פעילות מיחזור

פעילות מיחזור בישראל

מדינת ישראל נחשבת כאחת מיצרניות הפסולת הגדולות לנפש בעולם. מידי שנה מיוצרים בישראל כחמישה מיליון טונות של אשפה ומידי שנה כמות הפסולת גודלת בחמישה אחוזים. בכדי להתמודד עם כמות עצומה זו של פסולת המדינה חוקקה תקנות וחוקים המעודדים פעילות של מיחזור בקרב בתי אב ובתעשייה. חברת מיחזור טק מתמחה במיחזור פסולת תעשייתית ומספקת מענה יעיל ותקני למגוון סוגי פסולת לרבות פסולת מסוכנת. 

חשיבות ענף המיחזור בישראל

לפעילות מיחזור בישראל המבוצעת על ידי גורמים מאושרים לכך כחברתנו, יש חשיבות רבה הן בהיבט סביבתי והן בהיבט כלכלי. מחזור של פסולת מקטין כמויות של פסולת להטמנה. כמו כן הוא מפחית את כמות המשאבים וחומרי גלם חדשים ויקרים הנדרשים לתעשייה. כך למעשה פעילות בנושא מיחזור מעניקה למשק משאבים זמינים החוזרים לתעשייה כחומר גלם או כמוצרים חדשים.

מגוון פעילויות מיחזור

בימינו ניתן לראות במשק קשת רחבה של פעילויות מחזור עבור סוגים שונים של חומרי גלם, רבות מהן מחויבות בחוק, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • פסולת אלקטרונית-  החוק המחייבת יבואנים ויצרנים לפעול לפינוי, הפרדת ולמחזור ציוד אלקטרוני וחשמלי לרבות מצברים וסוללות.
  • אריזות- החוק מ- 2011 מחייב יבואנים ויצרנים לפנות, לטפל ולמחזר אריזות מחומרים שונים לרבות אריזות חומרים מסוכנים
  • מתכות- סוגים שונים של מתכת בין אם ברזליות או אל ברזליות ניתנים למחזור כחומר גלם בתעשיות שונות במשק.
  • פלסטיק- פסולת מפלסטיק ממוחזרת כאריזות או נגרסת חומר גלם וחוזרת למשק עבור ייצור מוצרים חדשים.

לפעילות מחזור

לפעילות מיחזור עבור חומרים שונים בתעשייה לרבות חומרים מסוכנים, לעוד פרטים וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם מיחזור טק בטלפון 050-5589821 או למייל Kobi.r.teck@gmail.com.