050-5589821

פינוי שמן ממוסכים ומפעלים

פינוי שמן ממוסכים ומפעלים 

חברת מיחזור טק מספקת כבר למעלה מ- 16 שנים מגוון רחב של פתרונות לחברות, עסקים ומפעלי תעשייה בתחום הטיפול והפינוי של חומ"ס. בין היתר, אנו אמונים על פינוי שמן ממוסכים ומפעלים באופן מקצועי וחוקי, ובידינו מצויים הרישיונות והאישורים המתאימים מהמשרד להגנת הסביבה. אנו יודעים לטפל במפרידי שמנים צמחיים או מינרליים לרבות שטיפה וניקוי, וכן שאיבה באמצעות ביובית מבורות שומן, מיכלי איסוף ומתקנים נוספים, והובלה של השמנים לאתרים חוקיים ומורשים – לרבות אתרי מחזור.

טיפול בשמנים בהתאם לחוק

חשוב לדעת כי שמן משומש המצטבר בפעילותם של מוסדות שונים, כפי שיתואר בהמשך, נחשב למזהם סביבתי פוטנציאלי ולכן מחייב הפרדה וטיפול נכון. למעשה, ישנן תקנות ברורות של המשרד להגנת הסביבה בנושא זה, לרבות כיצד לאחסן את השמנים המשומשים, כיצד להפריד אותם, מי חייב לעמוד בתקנות, כיצד מטפלים בדליפה של שמן ולמי יש לדווח, לאן מותר לפנות את שמן, ועוד. כמו כן, כל עסק שבפעילותו נוצרים מעל לחמישה טון של שמנים, כמו חברתנו, חייב לעבוד עם היתר רעלים תקף מעטם המשרד להגנת הסביבה. חשוב לדעת, כי מבחינת החוק, שמנים משומשים ממוסכים ומפעלים הם רעל לכל דבר, ולכן מי שאינו פועל בהתאם לחוק מסתכן באישום פלילי, בסנקציות כלכליות, בהקפאת פעילות העסק, ועוד.

 

מעבר לכך, המשרד להגנת הסביבה מחייב הצבה של מתקני איסוף שמנים בבתי עסק רבים, ביניהם מוסכים ותחנות סיכה, צרכני שמנים המשתמשים בכמויות קטנות מעשרים ליטרים לחודש, ומשתמשי שמנים בכמויות של למעלה מעשרים ליטרים בחודש – למשל לסיכוך מכונות. למעשה, כל מי שמשתמש ביותר מעשרים ליטרים לחודש בשמן, חייב לפנות אותו לאתר מורשה ברמת חובב או אתר אחר, לרבות מתקני מחזור שונים.

 

אילו שמנים מפנים?

כאמור, שמנים משומשים ממפעלים ומוסכים נחשבים לרעל עם פוטנציאל להזיק לסביבה ולפגוע בבריאות בני אדם. על כן, יש לפנות גם שמנים תעשייתיים וגם שמנים צמחיים. כאשר מדברים על שמנים תעשייתיים, הנקראים גם מינראליים, מתכוונים אל פינוי שמן ממפעלים וממוסכים. הכוונה היא לשמנים הנדרשים לצורך תפעול מכונות, לסיכוך וגירוז, לצרכי בידוד ועוד, אותם יש לאסוף במיכלים ייעודיים או בבורות שומן. יש לדאוג לבטיחותם ותחזוקתם השוטפת של מתקני האיסוף, כפי שחברתנו עושה עבור לקוחותיה, לדאוג שהשמנים האלו לא ידלפו ולא יתערבבו עם נוזלים המוזרמים למערכת הביוב, וכמובן לפנותם לאתר מורשה.

 

בניגוד לפינוי שמן ממוסכים, ישנם גם שמנים צמחיים שצריך לפנות מבתי מלון, מסעדות וכדומה, החייבים על פי חוק להתקין מפריד שומנים למניעת ערבוב של שמנים אלו עם נוזלים המוזרמים למערכת הביוב. גם במקרים אלו יש לדאוג לטיפול במפרידי השומנים ולפינוי חוקי של השמן.

 

לפרטים נוספים בנושא ולהזמנת שירותי חברתנו, פנו אלינו בטלפון 050-5589821.

פינוי שמן ממוסכים ומפעלים