050-5589821

נוהל פינוי חומרים מסוכנים

עבודה על פי נוהל פינוי חומרים מסוכנים

חברת מיחזור טק מתמחה במתן פתרונות מתקדמים ובטוחים עבור טיפול ופינוי של חומרים מסוכנים, אריזות ומחזור. החברה נושאת בכל רישיונות הנדרשים בתחום, עומדת בכל תקן מבוקש ועובדת לפי נוהל פינוי חומרים מסוכנים שיכולים להיות רעילים, דליקים, מזהמים, מתפוצצים, רדיואקטיביים, מסרטנים וכו'.

התקנות בתחום חומרים מסוכנים

במדינת ישראל יש חקיקה רבה ומחמירה בכל הקשור לטיפול ופינוי חומרים מסוכנים. בחוק חומרים מסוכנים מפורטת רשימה ארוכה של מאות רעלים ועשרות כימיקלים המוגדרים כמזיקים ומסוכנים וכל מקום העובד עם חומרים אלו נדרש בהיתר מיוחד מטעם המשרד להגנת הסביבה. כמו כן כל פעולה של מכירה או של קניית חומר מסוכן נדרשת ברישום מפורט בפנקס ייעודי. בנוסף החוק דורש לאחסן בנפרד ובבטחה חומרים מסוכנים, עם ציון ברור של סוג ושם החומר וסימון בולט המעיד על היותו חומר מסוכן. כמו כן מושם דגש רב בחוק על נוהלי פינוי חומרים מסוכנים.

נוהלי פינוי של חומרים מסוכנים

משרד התחבורה בשיתוף עם משרד הגנת הסביבה הוציא נהלים ברורים ומפורטים אודות אופן פינוי והובלה של חומרים מסוכנים. לפי נוהלי פינוי מסווגים החומרים למספר קבוצות הכוללות בין היתר חומרים רעילים, חומרים נפיצים, חומרים דליקים מוצקים, חומרים דליקים נוזלים, גזים, רעלים, חומרים מתחמצנים וחומרים רדיו אקטיביים. כמו כן נוהלי הפנוי שלהם שמים דגש על כל היבט תהליך השינוע, בין אם מבחינת תקיפות כלי הרכב, רישיון נהיגה מיוחד, הוצאת כרטיס חירום ושטר מטען וכדומה.

פינוי חומרים מסוכנים

לפינוי חומרים מסוכנים בבטחה בהתאם לנוהלי משרד התחבורה, לפרטים נוספים ולקבלת וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם מיחזור טק בטלפון 050-5589821 או למייל Kobi.r.teck@gmail.com.