050-5589821

מחזור שמן ממוסכים ומפעלים

אודות מחזור שמן ממוסכים, מפעלים ותעשיית המזון

מאז שנת 2006 חברת מיחזור טק מתמחה במתן פתרונות לחברות תעשייתיות בתחום החומ"ס – טיפול ופינוי. אנו עובדים על כל ההיתרים והאישורים הנדרשים מטעם המשרד להגנת הסביבה, וגם מספקים את האישור הנדרש לפינוי חוקי עבור לקוחותינו. בתוך כך, בהתאם לסוג השמן המפונה ולפרמטרים נוספים, אנו מפנים אותו למתקני הטמנה או מחזור. בשורות הבאות נביא מידע על מחזור שמן ממוסכים, מפעלים ומעסקים של תעשיית המזון.

מה הבעיה עם שמנים?

ישנם שמנים רבים המשמשים לתעשייה, שלאחר השימוש בהם עלולים בהחלט לסכן את הסביבה, את בעלי החיים ואת בני האדם. שמנים אלו חייבים להישמר בצורה נפרדת ובטוחה, למשל בבורות שומן או במתקני איסוף ייעודיים אחרים, ויש לאסוף ולפנות אותם אל מתקנים מורשים. במתקנים אלו מבוצע טיפול ולעיתים מיחזור שמן ממוסכים ומפעלים, על מנת להביא לרמה כימית שאיננה מזיקה. לעיתים אף ניתן להביאם למצב של שימוש חוזר. במידה שלא ניתן להביא לשימוש חוזר, מבוצעת הטמנה של השמנים במיכלים ייעודיים, אך כמובן שחלופה זו פחות טובה לסביבה ולמשק לעומת מיחזור שמן ממפעלים ומוסכים. בכל מקרה, יש להדגיש כי הפינוי לאתר מורשה הינו חובה חוקית, ומי שאינו עומד בה מסתכן בכתבי אישום ובסנקציות כואבות מבחינה כלכלית.

גם שמנים צמחיים, כאלו שמקורם למשל בחדרי אוכל גדולים, בבתי מלון, באולמות אירועים ובמסעדות, מהווים בעיה סביבתית. אמנם, הם אינם רעילים כמו שמנים מינרליים, אך במידה והם מגיעים למי התהום ולמערכות הביוב בכל זאת עלולות להיווצר בעיות. על כן, חלה חובת התקנת מפרידי שומן המונעים הגעה של שמנים אלו לביוב, למקורות המים ולמתקני טיהור המים. בנוסף, את השמנים האלו ניתן בהחלט למחזר.

חשוב לציין שכל חברה העוסקת בשמנים בכמויות שמעל ל- 5 טון, למשל חברת פינוי שמנים כחברתנו, או מתקן טיפול, מיחזור ומכירת שמנים, חייב להחזיק היתרים מיוחדים ולעמוד בהוראות חוק קפדניות. מתקני המחזור הללו למעשה משלמים עבור השמן המשומש, כך שלקוחותינו יכולים להרוויח מהשמנים שאספו. זאת, מכיוון שבתהליכים שמבוצעים במתקני המחזור אפשר להכין מהשמנים הצמחיים מוצרים כמו צבעים, דלקים ומזון לבעלי חיים.

 

פתרונות בטוחים, מקצועיים ומשתלמים

חברתנו פועלת בתחום כבר מעל ל- 16 שנים ומכירה היטב את פתרונות המחזור האפשריים בהתאם לסוגי השמנים המצטברים בכל בית עסק. שירותינו ניתנים באופן מקצועי וגמיש, תוך התאמה לצרכי הלקוח, תוך עמידה בלוחות הזמנים ובכל ההסכמים שנקבעו איתנו, ובדגש על עלויות נוחות. 

לפרטים נוספים בנושא ולהזמנת שירותי חברתנו, פנו אלינו בטלפון 050-5589821.

מחזור שמן ממוסכים ומפעלים