050-5589821

חוק הובלת חומרים מסוכנים

חוק הובלת חומרים מסוכנים

חומרים מסוכנים הם חומרים שעלולים לגרום לפגיעה בבני אדם, רכוש ובסביבה ובכללה בעלי החיים, ולכן קיימים נהלים רבים ותקנות שונות שמטרתם להבטיח כי הטיפול בהם ייעשה זהירות המרבית ובאופן הבטוח ביותר, כדי למזער ככל האפשר את הסיכוי לפגיעה בבני אדם או בסביבה.

משרד התחבורה הגדיר מספר חוקים כדי לשמור על הבטיחות ולמנוע אסונות שיכולים לקרות כתוצאה משינוע לא נכון של חומרים מסוכנים, הן לנהג והן לנהגים אחרים ולסביבה.

תקנות הובלת חומרים מסוכנים

על תקנות אלו ניתן למנות:

  • נהגים חייבים לעבור קורס מיוחד בהתאם לסוג החומר אותו הם מובילים, בהתאם לתקנות בינלאומיות. נוסף על כך, הוא יהיה חייב לעבור ריענון אחת לשנתיים.
  • הנהג חייב לשאת ציוד מגן אישי בהתאם לסוג החומר אותו הוא מסיע
  • חובה שיהיו על הרכב שלטים שמורים על סוג המטען שהרכב מוביל, קוד להפעלה שלו בחירום וטלפון אליו ניתן להתקשר במקרה חירום
  • אסור להיכנס עם רכב המוביל חומרים מסוכנים לאזורי מגורים וקטעי כביש נבחרים כמו נתיבי איילון, כבישי הכנרת וצירים ראשיים בשעות העומס
  • הנהג חייב להיות בעל ותק בנהיגה בכלי הרכב בו הוא מסיע חומרים מסוכנים, וללא כל הרשעות פליליות או עברות תעבורה

מלבד תקנות אלנו, ישנם עוד סעיפים רבים המפרטים את האופן המדויק בו ניתן להסיע חומרים מסוכנים כאשר הם ממספר סוגים שונים, איך ניתן לפרוק אותם והגדרות נוספות שמי שמספק את שירות הובלת החומרים מוכרח למלא.

חוק הובלת חומרים מסוכנים

שירות הובלת חומרים מסוכנים

אם אתם צריכים להוביל חומרים מסוכנים ממקום למקום, הדבר יגרור כאבי ראש, התעסקות בביורוקרטיה רבה וזמן יקר שייקח לכם כדי למלא את כל הדרישות שמשרד התחבורה וגם משרד הבריאות יחייבו אתכם לעמוד בהן.

אנו מציעים לכם שירות הובלת חומרים מסוכנים. אנו מחזיקים רישיון להובלת חומרים מסוכנים ויש לנו צוותים מקצועיים ומיומנים שיוכלו לעזור לכם ולשנע את החומרים שאתם צריכים באופן יעיל ומהיר, בצורה בטוחה ועם מינימום התעסקות מהצד שלכם.

אתם יכולים לסמוך עלינו ולהצטרף למאגר הלקוחות המרוצים שלנו, נשמח לענות לכל שאלה שיש לכם ולמצוא עבורכם את הפתרון הטוב ביותר.