050-5589821

אמולסיות ממפעלים

אמולסיות ממפעלים

אמולסיה היא למעשה תערובת של שני נוזלים או יותר, שאינם מתערבים ואינם מומסים זה בזה. הדוגמא הטובה ביותר לאמולסיה היא תערובת של שמן ומים, אך זוהי רק דוגמא אחת מיני רבות. במפעלי תעשייה נעשה שימוש במגוון רחב של אמולסיות המשלבות נוזלים פולימריים, דלקים, שמנים, מים, חומרי ניקוי, חומרי חיטוי, חומצות וכדומה. אמולסיות אלה נוצרות לעיתים כחלק מתהליכי ייצור ותעשייה, ולעיתים כתוצר לוואי של תהליכים תעשייתיים שונים. אם בעבר, בהיעדר מודעות לנושא הגנת הסביבה, נהגו מפעלים רבים להשליך את אמולסיות ממפעלים אל הטבע ואף לשפוך אותן לנחלים, כיום ישנם חוקים מחמירים מאוד בכל הנושא של הגנת הסביבה ובהם מוגדרות גם סנקציות חמורות מאוד על כל גורם שיפר את החוקים הללו. על פי החוק, אמולסיה נחשבת לחומר מסוכן ועל כן חלות עליה תקנות הגנת הסביבה בכל הקשור לטיפול באמולסיה, לאחסונה, למיחזורה, להובלתה ולפינויה.

אמולסיות ממפעלים – איך מטפלים בהן?

אמולסיה הוא כאמור מונח גג רחב מאוד, שכולל בתוכו סוגים רבים מאוד של תערובות חומרים מסוגים שונים. בהתאם לכך, החוק לא מגדיר כיצד יש לטפל בכל סוג של אמולסיה, אלא מספק את המסגרת הכללית שבתוכה יש לטפל בכל סוגי האמולסיות. ככלל, כל מפעל חייב לאגור את האמולסיות מהן הוא רוצה להיפטר, לאחסן אותן בצורה בטוחה על פי התקנות ולשלט אותן בהתאם. אחת לתקופה, על המפעל להזמין גורם מורשה לפינוי אמולסיות ממפעלים, שיפנה את כלל האמולסיות שהצטברו ויוביל אותן להטמנה באתר הפסולת הרעילה ברמת חובב, או לחילופין, יוביל אותה למרכז מיחזור, הכל בהתאם לסוג האמולסיה וכמותה.

המשמעות היא שבכל השלבים של אגירת האמולסיות, אחסון האמולסיות ושילוט האמולסיות בצורה בטוחה ועל פי התקנות, האחריות חלה כל כולה על המפעל או על בית העסק עצמו. השלב בו צריך המפעל להיעזר בגורם מקצועי מורשה ייעודי הוא השלב של פינוי אמולסיות ומפעלים. הפינוי מבוצע על ידי רכבים מורשים הנהוגים בידי נהגים מורשים בתחום הובלת החומרים המסוכנים, והם הגורמים היחידים שמורשים לבצע את שלב הפינוי של אמולסיות ממפעלים.

חברת מיחזור טק מתמחה במתן פתרונות בתחום איכות הסביבה ובכלל זה מספקת שירותי טיפול, מיחזור והובלה של חומרים מסוכנים וחומרים רעילים בכל היקף ובכל רחבי הארץ. לחברה ניסיון רב בתחום והיא מפעילה מערך שלם של אמצעים, רכבים ואנשי מקצוע באישור ורישיון המשרד להגנת הסביבה. לפינוי אמולסיות ממפעלים ולכל שאלה שיש לכם בנושא של חומרים מסוכנים, פנו אלינו עוד היום בטלפון 050-5589821.