050-5589821

אמולסיה שמן מים

שמן אמולסיה

אמולסיה, או בשמה העברי – תחליב, היא תערובת של נוזלים שאינם ממסים או מתערבבים אלה באלה (לדוגמה, אמולסיה שמן מים). האמולסיה אפשרית לאור ההימצאות של חומר מתחלב שמאפשר לחומרים בה להתערבב מבלי להיפרד. לא רבים יודעים שמוצרי מזון יום יומיים רבים כמו חלב, חמאה ומיונז הם אמולסיות בעצמם, אך לאמולסיות מסוימות יש גם שימושים תעשייתיים, כגון אמולסיית שמן מים אשר משמשת לצרכי קירור. עמידותה של האמולסיה תלויה באלמנט המתחלב ובחומרים המעורבבים.

טיפול באמולסיה

אמולסיה משומשת נחשבת לחומר מסוכן, שכן טיפול שגוי באמולסיה משמשת עלול להוביל לזיהומי קרקע ומקורות מים. חומרים מסוכנים אלה מהווים תוצרי לוואי של מגוון מפעלים תעשייתיים, לרבות תעשיות כבדות, בתי מלאכה לחריטה או מפעלים לעיבוד שבבי. לכן, פינוי אמולסיות דורש מיומנות מיוחדת והקפדה על תקני בטיחות מחמירים. מחקרים רבים מצביעים על כך שטיפול נכון באמולסיה יכול להביא להארכת חייה, וכפועל יוצא להפחית את כמויות האמולסיה הנצרכות ובהתאמה גם את כמויות האמולסיות המשומשות שנדרשות לפינוי כפסולת מסוכנת.

מהן העלויות והתועלות הכלכליות הטמונות בטיפול באמולסיה?

טיפול באמולסיה טומן בחובו עלויות כלכליות ובריאותיות רבות. מן הפן הכלכלי, מפעלים רבים מוציאים הון עתק על רכש אמולסיה כמו גם מקדישים עלויות גבוהות במיוחד לפינוי שפכים, וזאת מפני שאמולסיה באה במגע עם מכוון מתכות כבדות ולכן יש לטפל בה באתרים מורשים לטיפול בפסולת נוזלית מסוכנת. מן הפן הבריאותי, אמולסיה שהתקלקלה עלולה להזיק לבריאותם של עובדים, וריחה הרע עלול לפגום באיכות חייהם. בנוסף, אמולסיה מקולקלת עלולה לגרום לבעיות עור שונות.

אמולסיה שמן מים

אודותינו

חברת מיחזור טק עוסקת משנת 2006 במתן פתרונות לחברות תעשיה בתחום פינוי וטיפול בחומ"ס. אנו מטפלים בשפכים, חומצות, אמלסיות, אלקלנים וסולוונטים; מספקים אריזות חדשות או ממוחזרות למגוון שימושים; מטפלים במפרידי שמנים; משנעים, מטפלים ומספקים חומרי גלם; מטפלים באריזות תעשיה; מוצאים םתרונות לאטמנות במגוון אתרים מורשים על ידי המשרד להגנת הסביבה. לאור העובדה שאנו עובדים עם מספר גדול של חברות בתחום, קל לנו לספק עבורכם פתרונות מגוונים ולהקטין עלויות. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.