050-5589821

אישור הובלת חומרים מסוכנים

הצורך ברישיון ואישור להובלת חומרים מסוכנים

קיימים סוגים רבים של חומרים מסוכנים בהם נעשה שימוש בתעשייה ובמשק הישראלי. טיפול והובלת חומרים אלו נדרשים באישורים, היתרים ורישיונות מיוחדים. חברת מיחזור טק מחזיקה בכל האישורים הנדרשים לשם הובלתם של חומרים ופסולת מסוכנת מסוגים שונים. ברשות החברה צי כלי רכב ייעודי למטרת פינוי פסולת מסוכנת ונהגיה עוברים הכשרות מיוחדות בתחום ונושאים ברישיון מתאים.

השימוש בחומרים מסוכנים

במשק ובתעשייה הישראלית עושים שימוש בסוגים שונים של חומרים מסוכנים. כך למשל, חומרים אלו חיוניים לתעשייה הכבדה, תעשיית אנרגיה, תעשייה ביטחונית וענפי חקלאות. החומרים המסוכנים נחלקים לשמונה עשר סוגים וקבוצות שונות, כמו נוזלים מסוכנים, גזים דליקים, חומרים רדיואקטיביים, חומרים רעילים וכו'. בגין רגישותם של חומרים אלו ואופיים המסוכן, ולא מעט תאונות חמורות ואסונות שקרו בגינם, חלים שורה ארוכה של תקנות חוקים אודות אופן נכון של שימוש בהם, אחסונם והובלתם.

הדרישות לקבלת אישור הובלת חומרים מסוכנים

בכדי לקבלת אישור להובלת חומרים מסוכנים משרד התחבורה הציב שורה של דרישות מחמירות. בין היתר נהגים המובילים חומרים מסוכנים נדרשים לעבור הכשרה מיוחדת שבסיומה יקבלו רישיון מתאים. במהלך הכשרה זו הנהגים מכירים סוגים שונים של חומרים מסוכנים וכיצד יש להטעין ולשנע אותם בבטחה. בנוסף גם כלי הרכב המובילים חומרים מסוכנים נדרשים בבדיקות תקופתיות ובאישור מתאים מטעם קצין בטיחות תעבורה.

הובלת חומרים מסוכנים

להובלת חומרים מסוכנים בבטחה על ידי גורם מורשה, פרטים נוספים ולקבלת וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם מיחזור טק בטלפון 050-5589821 או למייל Kobi.r.teck@gmail.com.