050-5589821

טיפול באריזות


אריזות מיחזור

מיחזור

מיחזור הוא הפתרון המיטבי הקיים היום לטיפול בפסולת הפלסטיק. המגמה בעולם כיום, מחד היא לצמצם את השימוש בפלסטיק שהשימוש בו אינו חובה – כגון, כוסות, קשים, צלחות חד פעמיות ושאר כלי מטבח חד פעמיים. השימוש בכלים אלו אינו חובה ובהפסקת השימוש בהם, ניתן לצמצם משמעותית את פסולת הפלסטיק.

מאידך, השימוש באריזות אינו ניתן לצמצום באופן משמעותי וכל התחליפים הקיימים (כולל האריזות המתכלות) אינם מעניקים פתרון אמתי בהסתכלות רחבה המתייחסת לכל שלבי הפקת האריזה ומחזור חייה. על כן, תהליך המחזור מהווה נדבך משמעותי בטיפול בפסולת הפלסטיק, אף שהוא אינו משולם – בעניין זה כיום באירופה ובעולם בכלל מנסים לשפר, לייעל ולטייב את התהליך, באופנים שונים.

ניתן למצוא דוגמאות רבות למקרים שבהם מוצר עובר שימוש חוזר, ואפילו עוזר לעשות שימוש חוזר במוצר אחר. לצורך הדוגמא, מיכל קובייה הינו פרט בודד מתוך מגוון של מכלי מים המשמשים בתעשיית אגירת המים ומחזורם. מדובר במכל בעל קיבולת גדולה מאוד המשמש לאחסון ולהעברת נוזלים (החל ממים וכלה בכימיקלים שונים). במקום להשתמש בו פעם אחת ולזרוק, או אפילו כמה פעמים, עוברים המכלים האלה חידוש, חיטוי וחיזוק מבני ונמכרים שוב במחיר מוזל למגוון שימושים חוזרים. אחד הבולטים שבהם הוא אחסון של מים שאילולא המכל היו הולכים לאיבוד.


מיחזור בבתי עסק

אם מיחזור בבית פרטי יכול לתרום ולהשפיע באופן חיובי על איכות הסביבה- על אחת כמה וכמה מקומות עבודה המייצרים כמויות גדולות יותר של אשפה משלל סוגים. כל החלטה של בית עסק לצמצם קניה, להעדיף חומרים מתכלים, ממוחזרים או רבי-שימוש, למיין ולדאוג למיחזור הפסולת בשירותים הייעודיים בעבור אותו הסוג – היא החלטה משמעותית ומכרעת, המצמצמת באופן ישיר כמות פסולת הנשלחת לאתרי הטמנה, מזהמת אוויר, קרקעות ומקורות מים, במקום למצוא עצמה מתגלגלת לשימוש חוזר או השבה לחומרי הגלם ממנה היא עשויה. מעבר לערך הסביבתי, כאשר מקפידים על פעולת המיחזור, הופכים את התדמית של העסק שלכם לחיובית יותר. כל בעל עסק יודע שתדמית העסק שלו היא אחד הנכסים הכי חשובים שלו. כאשר לעסק יש תדמית ירוקה של עסק ששומר על איכות הסביבה אתם יכולים להפוך את העסק שלכם לעסק שיש לו שם דבר ובעל תדמית מצליחה המשדרת אחריות סביבתית, ראיה אקולוגית, חדשנות ומחשבה על העתיד. עסקים שמקפידים למחזר יכולים גם ליהנות מהקלות רבות מהמשרד להגנת הסביבה או הרשות לחדשנות היכולות לבוא לידי ביטוי אף בהקלות מס, קרנות סיוע ומלגות.

 

שמירה על איכות הסביבה- אריזות ממוחזרות

בשנים האחרונות, ובכל ענף כמעט, מושם דגש רב מאד לשמירה על איכות הסביבה ובעיקר על שילובם של פתרונות ירוקים המסייעים בכך. המעוניינים לרכוש אריזות חדשות למיחזור ימצאו לצידן אפשרות נוספת המעניקה מענה מספק במקרים רבים מאד והיא – שימוש חלופי כמו אריזות משומשות.

שקי ענק משומשים או חדשים שהודפסו עם טעות עליהם, חביות פלסטיק וחביות מתכת משומשות וקוביות 1000 ליטר לנוזלים- כל אלו זמינים למציאה, חוסכים באופן דרסטי בעלות לאדם הפרטי או לבית העסק ומשיגים רווח נקי לסביבה בדרך של כלכלה מעגלית. בדרך זו מצטמצם הצורך בייצור נוסף או עודף של מוצרים חדשים וכריה או הפקה של חומרי גלם, נעשה שימוש בקיים וניצול החומר הוא מקסימלי.

 

חוק האריזות

החוק להסדרת הטיפול באריזות התשע"א-2011 (חוק האריזות), הוא חוק במדינת ישראל המטיל על יצרנים ויבואנים של מוצרים ארוזים או אריזות שירות, למחזר את האריזות שייצרו או ייבאו. העיקרון המנחה את החקיקה של חוק זה הוא עקרון אחריות יצרן מורחבת. מטרת החוק להביא לצמצום כמות הפסולת הנוצרת מאריזות, למנוע את הטמנתה ולעודד שימוש חוזר באריזות המועברות להטמנה.

היצרנים והיבואנים נדרשים לדווח דיווחים חצי שנתיים ושנתיים על המוצרים הארוזים או אריזות השירות שנמכרו על ידם בישראל בכל שנה, בהתאם לדרישות שנקבעו בחוק האריזות והמשרד להגנת הסביבה.

חוק האריזות אף קובע כי לשם קיום חובותיהם הנ"ל, נדרשים יצרנים ויבואנים להתקשר בהסכם עם חברה אשר קיבלה "הכרה" (רישיון) מהמשרד להגנת הסביבה כגוף מוכר, שתפעל לקיום חובותיהם הנ"ל של היצרנים והיבואנים. אי ביצוע ההתקשרות מהווה עבירה על חוק האריזות ועלול לגרור קנסות ועיצומים כספיים. החוק מפרט יעדי מיחזור שונים לחומרי האריזות השונים.


טיפול באריזות – מיחזור טק

אנו בחברת מיחזור טק, עוסקים בשירותים מתקדמים בנושא איכות הסביבה ומתן פתרונות בנושאים של הובלה, מיחזור ,טיפול בחומרים מסוכנים, מיחזור אריזות וסחר. לחברתנו יש היתר רעלים בתחום פינוי, הובלה ומסחר בחומרים מסוכנים.

כמו כן, חברתנו עומדת בדרישות ISO 9001 בנושא ניהול תקין ובתקן ISO 14001 בנושא שמירה על איכות הסביבה.

אנו בחברת מיחזור טק, נשמח להעניק לכם מענה שותף בנושא מיחזור אריזות משומשות, קוביות, חביות, ג'רקנים מפלסטיק, אפשרויות טיפול גריסה, שימוש חוזר ועוד.
כמו כן אנו מספקים אריזות ממחזרות לשימושים רבים:

  •  חומרי גלם
  •  הטמנה
  •  מילוי בוצה
  •  אבקות
  •  שבבים
  •  חומרים נוזלים ועוד.

 

בין מגוון מוצרינו תוכלו למצוא: חביות פלסטיק או ברזל לנוזלים קביות 1000 ליטר או 800 ליטר, חביות חישוק ברזל או פלסטיק 220 ליטר 120 ליטר לנוזלים, אבקות בוצה, ג'רקנים: 25 ליטר 35 ליטר ועוד.

לכל שאלה מוזמנים ליצור אתנו קשר:

נייד-0505589821
משרד-04-6101042
Kobi.r.teck@gmail.com